Відкрито подання на Літературну премію ЄБРР 2021

Відкрито подання на Літературну премію ЄБРР 2021

Літературна премія ЄБРР відзначає найкращі художні твори з країн, де працює інституція, перекладені англійською мовою.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у співпраці з Британською Радою приймає заявки на Літературну премію ЄБРР 2021, що проводитиметься вчетверте. Ця премія присвячена висвітленню багатства культур у регіонах, де працює Банк, що простягаються від центральної Європи до східного Середземномор’я, середньої Азії та північної Африки й охоплюють 38 країн (зокрема Україну). Літературною премією ЄБРР 2021 буде нагороджено як автора/-ку, так і перекладача/-ку художнього літературного твору (в тому числі збірки оповідань одного автора), написаного будь-якою з мов країн, де працює Банк, вперше перекладеного англійською мовою та виданого в період з 15 листопада 2019 р. по 31 грудня 2020 р.

Оригінальна мова твору може бути як офіційною мовою держави, так і однією з мов національних меншин, а автор повинен мати (зараз або в минулому) громадянство цієї держави. Крайній термін подання на премію: 27 листопада 2020 р.

Прикметно, що Літературна премія ЄБРР не лише нагороджує автора/-ку, що представляє ці різноманітні культури, але й відзначає неоціненну роль перекладача/-ки, що робить художні твори доступними для англійськомовного читацтва. Перша премія, що присуджуватиметься переможцеві, складає 20 тисяч євро, які порівно розділяться між автором/-кою і перекладачем/-кою. Дві інші премії складають по 4 тисячі євро, що теж ділитимуться між письменниками/-цями й перекладач(к)ами.

Більше про Літературну премію ЄБРР, правила й минулих учасників і переможців можна дізнатися тут (англійською): https://www.ebrd.com/ebrd-literature-prize.html

Британська Рада — міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої полягає у поглибленні культурних зв’язків та освітніх можливостей. Ми сприяємо дружному діалогу та кращому порозумінню між людьми у Великій Британії та в інших країнах. Ми робимо це за допомогою позитивного внеску у Велику Британію та країни, з якими співпрацюємо, — змінюючи життя, створюючи можливості, налагоджуючи зв'язки та довіру. Ми працюємо в більш ніж 100 країнах світу у сферах мистецтва та культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства. Минулого року ми взаємодіяли з понад 80 мільйонами людей та охопили 791 мільйонів людей онлайн, трансляціями та публікаціями. З 1934 року ми є британською благодійною організацією, діяльність якої регулюється Королівською хартією і державними органами Великої Британії.