Що прочитати, щоб бути повністю готовим до 28 BookForum?

«Гра в дорослішання: як ми зростаєм незалежними». Саме так звучить фокусна тема 28 BookForum. Теми, які допоможуть кожному розібратися в собі та спробувати знайти відповіді на такі важливі запитання. Ця підбірка книг допоможе краще зануритися у фокусну тему цьогорічного фестивалю.«Тіло, що заявляє про себе»

Книга Ніколь Шнакенбер, що побачила світ 2021 року, допоможе розібратися у собі тисячам читачів. Ви не любите та не приймаєте своє тіло? У вас є розлади харчування чи вічні думки про дієти та виснажливі фізичні навантаження? Ніколь Шнакенбер – психологиня, психотерапевтка та вчителька йоги з Британії. У своїй книзі авторка досліджує вплив зовнішності на формування вашої ідентичності і пояснює, що потрібно робити у таких випадках.

Основною ідеєю є те, що сутність людини – це найголовніше. Шнакенбер пропонує чималу кількість медитацій, роздумів та інших інструментів для подолання культу тіла. Ця книга є ідеальною знахідкою для тих, хто страждає від розладів харчової поведінки або не може прийняти себе. Після прочитання ви зможете краще зрозуміти себе та прийняти усі аспекти власного життя.

 

«Бути жертвою більше не вигідно»

А чи знаєте ви справжніх себе? На це питання ви знайдете відповідь у книзі Вероніки Хлєбової. У голові кожного існує своє визначення терміну «жертва» та чи правдиве воно? Люди не хочуть бути жертвами, однозначно, вони хочуть розвиватися, творити свою власну історію та досягати успіху. То в чому ж тоді проблема? Ми усі знаходимося у соціумі і він, на жаль, формує нас та нашу свідомість. Люди щодня зустрічаються з критикою, цькуваннями, звинуваченнями. Все те, що оточує вас, з часом бере контроль над усіма аспектами життя. Авторка запевняє, що головне в житті кожного – це досвід, який дає змогу зрозуміти справжнього себе та розібратися з бажаннями, думками, переконаннями. Відсутність досвіду – ще один крок до ролі жертви. Якщо ви шукали точку відправлення на шляху до пізнання своєї сутності, то її знайдено. Книга «Бути жертвою більше не вигідно» стане чудовим стартом для кожного читача.

 

«Втеча від близькості»

Брати Беррі та Дженей Уайнхолд – психологи, що не один рік застосовують свої знання на практиці. У своїй книзі вони розкривають секрет щасливих стосунків та розказують, що може повністю їх зіпсувати. На думку братів, головною проблемою є контрзалежність. Люди з контрзалежністю відрізняються зовнішнім проявом сили, впевненості та успішності, в той час як внутрішньо вони відчувають слабкість та страх. Стосунки з такими людьми не приводять ні до чого, крім повного розчарування.

Прочитавши книгу, ви зрозумієте як визначити людей з подібною проблемою та допомогти їм. Якщо ж ви упізнаєте в описі себе, то автори підібрали методи, які зможуть змінити вас. Автори розказують про стосунки у яких немає місця для конфліктів, дитячих травм та маніпуляцій. Якщо це те, що потрібно вам, то швидше читайте «Втеча від близькості».

 

«Як вирватися з трикутника драми і позбутися свідомості жертви»

Драма завжди була частиною повсякденного життя, але з часом люди почали надто драматизувати. Брати Уайнхолд у своїй книзі розкажуть, як визначати трикутник драми скрізь, навіть там, де для нього немає місця. Життя – не театр і, надмірно драматизуючи будь-які ситуації, ви ризикуєте приміряти на себе роль жертви.

У книзі розкривається феномен трикутника драми, його історія та передумови виникнення. Крім того, що ви навчитеся розпізнавати це явище, ви ще й дізнаєтеся як йому протидіяти та позбутися цього стану.

 

«Перезавантаження почуттів»

П’ятдесятирічний Леонардо Ґвер’єрі – вдівець та відомий журналіст. Мартін Рошар – тихий хлопчина з сирітського притулку, який страждає на синдром Асперґера. Він замкнений у собі та тихо намагається ужитись зі своїми проблемами. Як трапилось, що їм довелось зустрітись: доля чи звичайний збіг обставин? Здавалося б, Леонардо та Мартін — зовсім різні і що могло б їх поєднати? Нелегка вдача – ось єдина для них спільна риса.

Одного дня колишній журналіст ухвалює несподіване рішення — покинути Мілан і перебратися до тихих лісів та долин П’ємонтських Альп.

Лише в цих відділених місцях, спостерігаючи за величністю гір та хмарами в небі і доглядаючи за тваринами на пасовиськах, вони віднайдуть те, що так довго шукали. Хлопець — самого себе, а його старший товариш —давно загублений спокій та рівновагу.

Світла історія про красу та простоту, про зміни, дорослішання, батьківство та юність. А також – як через спілкування з природою знайти себе та життєві цінності.


 «Зануда Рауль і лист старої маркізи»

Двоє хлопців-школярів знаходять загадкового листа, який написали двадцять років тому. А на додачу до нього – ще й сестер-близнючок та блискавку. Здогадуєтесь, що з цього може вийти? Справжній детектив. Автор дитячих книжок Володимира Нікітенка підготував неймовірно історію, сюжет якої захоплює і тримає до останнього. Тож хутчій починайте читати. Але попереджаємо – від книжки неможливо відірватись.

 

«Гіпсова вежа»

На літні канікули близнюки Тім і Тома приїхали в гості до бабусі, яка живе в будинку із загадковою вежею. Вже в перший день канікул розпочалась неймовірна історія. Вежа не має сходів та підлоги і ніхто не знав, які ж секрети вона оберігає. Але це не зупинило допитливих близнюків, їм вдалось пробратись по інший бік замкнених дверей. Тоді і розпочалась загадкова подорож в інший світ. Світ про який ніхто нічого не знає. Відомо лише одне – добро тут пахне цукром, тож близнюки можуть покладатись лише на свій нюх.

У цьому чудовому світі можна їсти солодке цілими днями і скільки захочеться, а ще там живуть дивні чудернацькі істоти. Але одного дня туди проникло щось невідоме… Хлопці втрапили у захоплюючі пригоди, де треба вчитись приборкувати власні страхи та слухати своє серце.


27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.