У Львові урочисто відкрили 28 BookForum

У Львові урочисто відкрили 28 BookForum

У Львові, в Lem Station, відбулося урочисте відкриття 28 BookForum – головного культурного фестивалю країни. Цьогорічний фестиваль – це понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки.Вже 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми. Цього року BookForum вперше за всю історію проходить у гібридному форматі: онлайн та офлайн.


Фокусна тема 28 BookForum – «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними». Куратором фокусної теми фестивалю став український літературознавець-германіст, перекладач, публіцист, есеїст, психоаналітик Юрко Прохасько.28 BookForum у цифрах:

● 160 подій у програмі, з них 80 наживо

● понад 250 учасників: авторів, видавців, ілюстраторів, перекладачів, громадських активістів та культурних менеджерів

● 50 дискусій на суспільно-важливі теми

● 25 іноземних авторів з 21 країни

● 3 локації у центральній частині Львова

● 15 тематичних кластерів та спеціальних проєктів.Почесна гостя 28 BookForum – Нобелівська лауреатка з літератури Ольга Токарчук, провідна польська романістка сучасності, а також одна з найтитулованіших і успішних письменниць Польщі. За перший роман «Мандрівку людей книги» (1993) здобула нагороду «Польського товариства книговидавців». Особливе визнання приніс їй роман «Бігуни» (2007): премія «Ніке», Міжнародна Букерівська та Нобелівська премії з літератури. Це вперше в історії незалежної України Нобелівська лауреатка братиме участь в українському літературному фестивалі.

Спеціальна гостя 28 BookForum – 93-річна психотерапевтка, авторка світового бестселера «Вибір», яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц, Едіт Івою Еґер.Фокусну тему «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними» розкривають тематичні кластери:

●        Спеціальний відеопроєкт «10 про 10: спроба канону»

●        «Фантастика»

●        «Історія»

●        «Війна»

●        «Драма (дорослішання)»

●        «Освіта»

●        «Філософія»

●        «Латиноамериканська література»

●        «Транслаторіум»

●        «Жінка в темі»

●        «Медіакластер»

●        «Письменницькі інсайти»

●        «30 років вільного книжкового ринку»

●        «Ukraїner»

●        «Місто Лема».


«Форум видавців має у кожного свою емоцію. Це та атмосфера, яку не можуть дати книгарні чи онлайн-магазини, бо тут є відчуття причетності, співтворіння, що можна пережити лише раз у році. Є багато гостей, які через Форум видавців відкривають Львів та Україну, приїжджають сюди. Форум видавців – це про людей, які це створили, які це розвивають. Подяка всім вам, що ви створюєте цю неймовірну атмосферу. Ця атмосфера з року в рік обростає новими традиціями. Це неймовірно, це те, чим пишається Львів та Україна», – підкреслив заступник заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.


«Україна впевнено повертає собі своє законне місце в європейському культурному просторі. Ми маємо можливість вибору. І якщо на зорі незалежності з українською книгою було важко, то сьогодні ми подорослішали як держава. Нам 30. Це такий вік, коли ти вже готовий обирати: коли ти вже знаєш свій шлях у житті, коли зважуєшся відповідати за родину. Коли ти знаєш - це Твоя країна і розумієш, чому ти обираєш жити тут, а не деінде. Попереду нас чекає цікава та насичена програма Форуму. Бажаю всім учасникам успіхів у пошуках своєї книги. Тієї, якої ще не вистачає у вашому житті саме тепер, саме цього року, коли вам саме стільки, як є зараз», - зазначив на церемонії відкриття голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та зачитав привітання організаторам та відвідувачам Форуму від Президента України Володимира Зеленського.


Традиційно відбувається конкурс на отримання Премії BookForum Best Book Award (до 2017 р. – «Найкраща книжка Форуму видавців»), заснований у 1995 р. і традиційно проводиться в рамках Міжнародного книжкового форуму видавців у Львові. Цього року на конкурс надійшло 450 книжок від 106 видавництв. Організатором конкурсу є ГО «Форум видавців» за підтримки Українського культурного фонду. Переможців та номінантів буде оголошено завтра, 16 вересня.

Традиційна «Ніч поезії та музики non-stop» – один з найпопулярніших заходів Львівського міжнародного BookForum. Це поєднання найкращої поезії іноземних та українських учасників фестивалю з прогресивною музикою відомих українських гуртів.


Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.


28 Львівський міжнародний BookForum проходить за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації.  Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.