Проєкт «Читальня» — книжкова полиця у вашому укритті

Проєкт «Читальня» — книжкова полиця у вашому укритті

Повномасштабна війна створила нам нову реальність: реальність постійної загрози життю, реальність обстрілів, реальність укриттів… Та у будь-якій ситуації важливо знайти свій сховок. Фізичний – в укритті, а ось психологічний – може бути в книгах і настільних іграх.

Саме тому Lviv BookForum спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України розпочинає проєкт «Читальня» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Вже зовсім скоро 131 пункт незламності в п’яти областях — Запорізька, Київська, Миколаївська, Херсонська та Харківська — отримає свої полиці з книгами й настільними іграми

Програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк розповідає: «Ідеєю проєкту "Читальня" ми хочемо надати можливість жителям 61 громади читати найновіші українські книги. Їхні списки ми сформували на основі рекомендацій та рейтингу партнерів проєкту "Барабука", а також орієнтувалися на запити від бібліотек та топ продажі найбільших книжкових сайтів. Список ігор ми формували, орієнтуючись на поради видавців настільних ігор. Ми сподіваємося, що наш проєкт стане додатковою підтримкою для громад, адже з початку повномасштабного вторгнення місцеві бібліотеки поповнювалися лише завдяки зусиллям волонтерів, і ми в межах проєкту посилимо роботу колег. Завдяки новому наповненню пунктів незламності ці локації перетворюватимуться на культурні осередки, місця обговорення книг та ігор з сусідами та друзями».

Назва проєкту відсилає нас до читалень Товариства «Просвіта». Ті були місцями обміну новинами та культурними практиками. Розквіт діяльності Товариства на заході України припав на 20-30-ті роки минулого століття. Втім вже під час радянської окупації більшовики намагалися привласнити собі «Читальні» та перейменували їх у «хати-читальні».

100 років по тому «Читальні» повертаються як символ культурного опору й розвитку попри все — російську повномасштабну агресію й постійні обстріли.

Книги для дітей, художня література, нонфікшн, збірки віршів, настільні ігри — понад 75 найменувань у кожне укриття проєкту. І допоможуть нам у поширенні полиць наші партнери.

  • ГО «Доброчинець»
  • ГО «Вивеземо!»
  • ГО «Ресурсний центр громадських ініціатив»
  • Благодійний фонд «За Херсонщину» 
  • ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»

Дякуємо їм!


Проєкт “Читальня” реалізується ГО “Форум видавців” за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» у партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.