#НовинкиДоФоруму - «Книги XXI»

Ярослав Поліщук | «Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі»
Дімітре Дінев | «Янгольські голоси»
Іскрен і Светлін зустрічаються вперше на могилі такого собі Міро на одній із найпрестижніших алей Центрального цвинтаря у Відні. На могилу до Міро приходять усі, хто сподівається на диво. А Іскрен і Светлін потребують дива, як ніхто на світі, бо мало того, що щастя до них не прихильне, і той, і той ще й потрапили в таке кепське становище, виходу з якого просто не буває. І Іскрен, і Светлін на початку 1990х рр. втекли з посткомуністичної Болгарії й різними, аж ніяк не легальними шляхами, дісталися Відня, щоб зустрітися випадково на цвинтарі, так і не довідавшись, що їхні долі тісно переплетені одна з одною від самого народження. Розлога сімейна сага на тлі болгарської і європейської історії.
Таїсія Наконечна | «Безріччя 2.0»
Нова поетична книжка письменниці, перекладачки, художниці Таїсії Наконечної «Безріччя 2.0». Цьому виданню передували збірки «Безріччя» (2003) та «Солов’ї з Шаоліня» (2017). Увійшовши на територію поезії Таїсії Наконечної, читач, очевидно, переживе щось подібне до досвіду знайомства з Дивокраєм Льюїса Керролла.
І справді, реальність Таїсії Наконечної поза речами і речовинами. Це світ ідей, які перебувають у стані постійних метаморфоз. Кожен читач, розгорнувши «Безріччя 2.0», опиниться сам-на-сам із майже фентезійним світом, вирушить у подорож, в якій йому ніхто не заважатиме побачити, відчути те, до чого він відкритий. І кожен повернеться з власними враженнями про те, що ж це за світ такий Безріччя. Невеличкий орієнтир від авторки: «Безріччя, то такий окремий вимір, де не важить нічого більше крім тексту, читача і емоцій від прочитання поезії. Все решта – від лукавого».
Пауль Целан | «Світлопримус»
Книга «Світлопримус» вийшла у видавництві «SuhrkampVerlag» по смерті Пауля Целана. Її склали вірші, що були написані в першій половині 1967 р. – під час перебування поета в паризькій університетській клініці Св. Анни. 81 вірш збірки, яка поділена на 6 циклів, поет створив між 9 червня та 12 грудня 1967 року. Як зазначено в анотації, «Боротьба з демонами», яку поет мусив у цей час провадити, залишила свої сліди на багатьох із поетичних текстів, де тематизуються божевілля, біль і смерть.
Водночас Целан завжди прагнув тримати руку на пульсі життя – він ревізує важливі етапи історичного розвитку, реагує на актуальні проблеми й виклики, які стоять перед людською спільнотою, й окреслює своє власне бачення майбутнього. У своїй парадоксальності й закритості деякі вірші не піддаються негайному розумінню, тим більше вони вимагають багаторазового уважного прочитання й спільного креативного мислення».
Поет уклав збірку у червні 1968 року і лише 2 березня 1970 року власноруч надіслав її у видавництво – за півтора місяці до своєї загибелі. В оформленні книги використано акварель Гельґи фон Льовеніх «Світлопримус» до однойменної збірки поезій Пауля Целана.