П’ять кроків назустріч: світ крізь призму поезії Марка Поґачара
Марко Поґачар - відомий хорватський поет молодшої генерації. Його збірка «Людина вечеряє в капцях свого батька» містить вибрані поезії з усіх чотирьох його збірок і стала першим в Україні окремим виданням перекладів текстів автора.
Збірка Марка Поґачара «Людина вечеряє в капцях свого батька» (2016, «Книги- ХХІ») – це насправді не книжка. Це видозмінений аналог Кубика Рубіка або Пірамідки Мефферта. Ця збірка багатогранна, цікава і не така проста, як здається на перший погляд.
Можна довго сидіти і роздумувати над нею, шукати виходи із ситуацій, починаючи з різних сторін, крутячи в долонях. Проте є одна суттєва різниця: на відміну від Кубика Рубіка чи Пірамідки Мефферта, ця збірка кожного разу складається в щось абсолютно нове, даючи читачеві або читачці не лише задоволення від перфектно складеної, проте пустої форми, але і наповнення певною суттю, певними істинами, що відкривають нові входи і виходи.
І для того, щоб скласти цю головоломку, треба здійснити певні кроки до своєї мети. Підійти до поезії Поґачара ближче, взяти її до рук, оглянути, осмислити, відчути.
Ця стаття – не покрокова інструкція, а лиш напрямок, в якому треба рухатись.
- Сфокусованість поезії Поґачара
- «Діалоговість»
- Опредметнення і розпредметнення поезії
- «Інструкційність»
- Вірші, які можна бачити
Автор - Ростислав Кузик